Lewe menu


Right menu

Szukaj


Rybie Oko/SWI/Informacje/Historia 

Historia

Daty i fakty

I - W 1998 r. w Internecie powstała prywatna strona Jacka Jóźwiaka "Rybie Oko" i na niej Forum Dyskusyjne. Internet umożliwił kontakty wędkarzom, którzy na pewno nigdy by się ze sobą nie zetknęli. Częste wizyty w przestrzeni wirtualnej musiały w końcu doprowadzić do spotkań rzeczywistych i tak zaczęły się

II - Spotkania Wędkujących Internautów.

III - Rybie Oko znalazło stałe miejsce na serwerze Krokus-a.

IV - Powstało pierwsze w Polsce internetowe wędkarskie pismo - regularnie wydawany Tygodnik.

V - Powstała idea Klubu i pierwszych klubowych dokumentów - Honorowego Kodeksu Wędkującego Internauty. Przybywało lawinowo klubowiczów. Kapituła rozpoczęła działania - Historyczna Strona Kapituły

VI - W kwietniu 2000 r. Piotr Onikki-Górski zorganizował wybory. I tak powstał Klub. Szybko opracowano zasady funkcjonowania, wybrano klubowe władze, ustalono klubową składkę. Opracowano godło, plakietkę i znaczek.

VII - Klubowe spotkania przyciągały coraz więcej osób. Zabawy było wiele np. Konkurs BO-2000.

VIII - Pierwsze akcje: wspólnie z miesięcznikiem "Wędkarski Świat" oraz organizacjami ekologicznymi Klub Wędkujących Internautów uczestniczył w demonstracji przeciw budowie tamy w Nieszawie. Próbowaliśmy też zabrać głos w sprawie zagradzania rzeki Piławy, a także zorganizować w Internecie dyskusję o tym, jak ograniczyć kłusownictwo na Pomorzu.

IX - Udało nam się nawiązać dobry kontakt z Towarzystwem Miłośników Parsęty oraz Klubem Salmo z Kołobrzegu. Towarzystwu, doceniając ich niezykle przydatną pracę, klubowicze przyznali nagrodę i ufundowali noktowizor.

X - Na jesiennym spotkaniu w Brajnikach zapadła decyzja o rejestracji Klubu.

XI - Rozpoczęły się prace i dyskusje nad kolejnymi wersjami statutu.

XII - W grudniu 2001 na spotkaniu założycielskim w Warszawie opracowano statut. Pojawiły się trudności ze znalezieniem stałej siedziby Stowarzyszenia.

XIII - Zapada decyzja o rejestracji we Wrocławiu.

XIV - Klub Wędkujących Internautów od dnia 11 czerwca 2002 r. jest już zarejestrowany jako Stowarzyszenie Klub Wędkujących Internautów.

XV - 13 lipca 2002 Zebranie założycielskie we Wrocawiu wybrało nowe władze Stowarzyszenia.

XVI - Zarybiamy wody Roztocza. Klub dorzuca się do zarybienia Sanu po katastrofie egologicznej.

Nie sposób wymienić wszystkich, ale tym wszystkim którzy przyczynili się do istnienia Klubu Wędkujących Internautów należy się nasza wdzięczność. I choć pamięć bywa zawodna, wszystko pozostało zapisane w Internecie...

  • Jacek Jóżwiak - założyciel i animator "Rybiego Oka",
  • Janusz Dymidziuk, był głównym informatykiem i dzięki niemu to wszystko chodziło,
  • Małgorzata Jurczyszyn - razem z Jackiem Jóźwiakiem utworzyli pierwsze internetowe regularnie wychodzące pismo internetowo-wędkarskie - Tygodnik Wędkarski,
  • Darek Żbikowski i Wojtek Żbikowski - dzięki nim "Rybie Oko" znalazło stałe miejsce na serwerze Krokusa, a Tygodnik miał sznasę na "przeżycie".
  • Bardzo aktywni byli Sławek Hein, Robert Cembalski, Maciek Jałkowski, Piotr Onikki-Górski - który zorganizował pierwsze wybory,
  • Wojtek Górny- to on ułożył pierwszy HKWI,
  • Michał Sopiński - był redaktorem naczelnym Nieregularnika

Był czas, że serwer Rybiego Oka został czasowo przeniesiony do Kanady, współpracowaliśmy z kanadyjską stroną "Przypon". Ale to były jeszcze czasy przedklubowe. Tyle potrafię odgrzebać z pamięci. Można by sięgnąć do historii Forum (patrz: Stara Wyszalnia).

Od Admina: A wszystko to spisał i zapamiętał... sam Prezes KWI, obecny od samego początku, jego "szaro-błyszcząca eminencja i dusza KWI" - Andrzej Trembaczowski.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Na naszych oczach tworzy się historia...

Walne Zebranie członków KWI obradujące w dniu 13 maja 2006r w Księżych Młynach nad Wartą dokonało historycznej zmiany nazwy Stowarzyszenia. Dotychczasowy Klub Wędkujących Internautów przemianowany został w Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów.


RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Wszywki Firma "Wszywka" zaprasza!