Lewe menu


Right menu

Szukaj


Rybie Oko/SWI/Nieregularnik/Publicystyka/ Horror nad Soliną 

Horror nad Soliną

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 4263 
Komentarzy: 0 
ID: 4088 
Węzeł: 3145 

Czy wędkarze nie mają już sumienia, poczucia etyki, świadomości, że działają na własną szkodę???

Dziś rano wybrałem się kolegą nad Solinę na ryby tak po prostu odpocząć.
Dzień nie zaliczę z pewnością do udanych, nie brało nic po kilku godzinach wędkowania i czasu poświęconego rozmową stwierdziłem „ w ubiegłym tygodniu karpie tak ładnie brały, a dziś nawet płoci nie widać” i tak nam miną czas do południa, kiedy to nad wodą pojawili się kolejni wędkarze. Rozmowa z nimi zaczęła się jak zwykle „bierze” po krótkiej rozmowie to, co usłyszałem zabrzmiało okrutnie „a wczoraj mieli po dziesięć, słychać było tylko pałki w łeb i jak ryba ląduje w krzakach ”. Wtedy żałowałem, że nas tam wtedy nie było.
W zatoce siedziało cztery, pięć a może i więcej wędkarzy, dokładnie nie wiem faktem jest, że każdy z nich wyją po dziesięć, a może i więcej karpi, pewnie też krótkim nie darowali wolności. Po rozmowie zadałem sobie pytanie „czy jaki kolwiek z nich wiedział, jaką szkodę wyrządzają sobie, kolegom a przede wszystkim tutejszemu akwenowi”
Ludzie ci pewnie nie mają pojęcia ile pracy i wysiłku nie wspomnę tu o pieniążkach, jakie ktoś w to wkłada, a kto PZW oczywiście starając się, aby To jakoś wyglądało, a nie tylko „ŻABY”.
Sytuacja ta zabolała mnie jako wędkarza, strażnika i osobę z sumieniem.
Wakacje się skończyły, PSR zamkną sezonowy posterunek, zabrał łodzie i się zaczęło. Tacy wyplewią ryby jak „chwasty” a ty jutro siądziesz na miejscówce i.....
Ta dramatyczna sytuacja niech da do myślenia tym, którym jest to obojętne....

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

RSS 2.0 PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a wszczegołności gdy chesz pooglądać piekne Zdjęcia ryb i nie tylko ryb, odwiedź koniecznie wskazaną tu galerię. Jest co pooglądać!