Lewe menu


Right menu

Szukaj


Prawo nakazuje

Andrzej Trembaczowski

Ludzie są rόżni, o dobrych obyczajach niestety coraz częściej zapominają. Smutne. Prawo natomiast wyraźnie określa: właściciele gruntόw (nie rzeki, bo rzeka nie może być prywatną własnością) mają obowiązek zapewnić swobodne przejście wzdłuż brzegu w odległości 1,5 m od lini brzegowej. Swobodne przejście wzdłuż rzeki tak wędkarzom, jak i komukolwiek.
A jeżeli ktoś nie chce, by mu chodzono po podwόrku, może poprowadzić ogrodzenie wzdłuż rzeki w takiej właśnie pόłtorametrowej odległości.

Wiem jak jest nad Ciemięgą i trzeba tam będzie przypomnieć niektόrym właścicielom o obowiązku poszanowania prawa. Są miejsca, gdzie swobodne przejście jest niemożliwe. I nie wiem, czy dobre słowo wystarczy, czy też trzeba będzie kierować sprawę do sądu?

Dwa lata temu wobec złej woli właściciela gruntu nad Bystrzycą ZO PZW skierował sprawę do sądu. Skończyło się grzywną, zapłatą kosztόw i rozgrodzeniem płotu. A można było od razu.

Andrzej Trembaczowski
Schowaj teksty   

Powiązane z


RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy
Reklamy Krokus: Pewne, hobbystyczne zainteresowania genealogiczne spowodowały, że zawartość domeny Nazwisko.pl zamierzamy w przyszłości rozwinąć i zbudowac w oparciu o nią dość obszerny serwis.