Lewe menu


Right menu

Szukaj


Rybie Oko/SWI/SOS/Grodzenie rzek/Linia brzegowa jeziora należącego do Skarbu Państwa 

Linia brzegowa jeziora należącego do Skarbu Państwa

Kochani!
W 2006 r. złożyłam w Starostwie wniosek o wydanie pozwolenia wodnoprawnego na postawienie drewnianego pomostu i wycinanie trzciny na jez. R.... w gm.
Mamy juz rok 2008 a sprawa jeszcze w załatwianiu. W międzyczasie jezioro stało sie obwodem rybackim i zaczęły się problemy z użytkownikiem rybackim. Zaczęły się różne interwencje policji że uniemożliwiam dostęp do jeziora co mija sie z prawdą. Mam już za sobą wyrok nakazowy wydany przez Sąd Rejonowy - kara grzywny 600 zl. Po złozeniu sprzeciwu otrzymałam postanowienie Sądu o umorzeniu sprawy. Umorzenie mnie nie interesuje więc złożyłam zażalenie. Uzytkownik rybacki wsciekły, ze nie zostałam ukarana jak sobie załozył przechwalając się znajomosciami w wymiarze sprawiedliwości (były policjant). złozył tym razem z powodztwa prywatnego oskarzenie o zniesławienie... znalazł dwóch świadków... że wyzwałam go od bandytów i przestępców.... i takie tam rózne bzdety. 15 października mam rozprawę.

Zbulwersowała mnie wczoraj tj 25 września była wizja lokalna, podczas której urzednik stwierdził, że nie ma rozgraniczenia linii brzegowej między jeziorem a moją nieruchomością - a wyznaczenie takiej granicy jest bardzo kosztowne i państwa nie stac na taki wydatek więc przyjmują, że moja granica jest ta właśnie linia brzegowa jeziora i moim obowiązkiem jest udostępnić 1.5 metrowy pas terenu ogólnodostępnego.

Chce zaznaczyć, że odległość od lustra wody do moich kamieni granicznych jest w tej chwili od 1,5 do 6 m.
W Prawie Wodnym takiej interpretacji wytyczania linii brzegowej nie znalazłam.... czyżbym nieumiała czytać.

Proszę o pomoc... omawianą sytuację możesz obejrzeć na www.panoramio.com/user/1519339 pod słowami kluczowymi Gotowiec (w domyśle czytaj materiały dla biegłego geodety), Kodeks Hammurabiego, KH II i KH III L-ti

Schowaj teksty   

Powiązane z


RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy
Reklamy Krokus: Przynęty wędkarskie