Lewe menu


Right menu

Szukaj


Wycięcie trzciny... ryby wyginą

Dziękuję Krzysztofie za napisanie parę trafnych słów.

Ta moja historia z użytkownikiem rybackim jest bardzo długa i ciekawa.
Z pewnością chciałbyś wiedzieć, dlaczego to tak długo trwa. Tak jak długo trwa tak długo trzeba by było opisać.
Dobrze by było, żeby wszedł przepis, że urzędnik za swe złe decyzje ponosi konsekwencje finansowe.

Po złożeniu dokumentów w Starostwie Powiatowym zażądano ode mnie zgody właściciela jeziora. I tu zaczęły się schody. Pisałam i jeździłam do różnych instytucji i nikt nie chciał przyznać się, że jest właścielem i kompetentny do wydania takiej zgody.
Nie jestem wędkarzem, ale jak do tej pory to wszystko funkcjonowało. Czyżby te wszystkie kładki na jeziorach to "samowolki budowlane"?!
Chcę zaznaczyć, że jeziorko jest małe i urokliwe bo niecałe 4 ha. Ale jak tak dalej sytuacja bedzie sie rozwijać to zniknie z krajobrazu i mapy.

Podczas pierwszej rozprawy administracyjnej nie dostałam zgody ani na pomost , ani na wycinanie trzciny. Natomiast użytkownik rybacki na tak małym akwenie uzyskał zgodę na 10 pomostów. Złożyłam odwołanie do Wojewody, który nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy.
Podczas drugiej rozprawy 8 września tego roku uzytkownik rybacki zgodził się na pomost, nie wyraził jednak zgody na wycinanie trzciny (w miesiącach zimowych, gdy jest lód), argumentujac tym, że zostanie zniszczone tarlisko i ryby mu wyginą.
Urzędniczka podczas wizji lokalnej przychyliła się do jego argumentacji, twierdząc, że w tej sprawie użytkownik rybacki ma głos decydujący. Ona się nie zna na wedkarstwie ale skoro wędkarz tak mówi to musi być prawda.
Na koniec dodając, że zwróci się jednak o opinię do RZGW w Gdańsku...

Mam więc następny problem do wyjaśnienia... Jak nie dostanę zgody na wycinanie trzciny z taką argumentacją to odwołam się i jakoś mądrze i logicznie muszę uzasadnić. Poszperałam trochę w internecie i takiego wyjaśnienia nie znalazłam.
Prosiłabym Szanownych Wędkarzy o opinię na ten temat.
Pozdrawiam Halina Krzyżyńska
Schowaj teksty   

Powiązane z


RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki żakardowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych, również osoby prywatne zainteresowane drukiem w niskich nakładach