Lewe menu


Right menu

Szukaj


Rybie Oko/SWI/SOS/Promocja Żyjących Wód/KŁUSOWNICTWO - Jezioro Kleszczyńskie woj. Kujawsko - pomorskie 

KŁUSOWNICTWO - Jezioro Kleszczyńskie woj. Kujawsko - pomorskie

Witam,

Zgłoszenie dotyczy procederu który ma miejsce na jeziorze Kleszczyńskim w woj. kujawsko-pomorskim, miejscowość Kleszczyn k. Rypina (poniżej link do wyszukiwarki miejscowości).
Byliśmy tam w czerwcu i wrześniu tego roku. Jak dowiedzieliśmy się od mieszkańców jezioro to jest przez kogoś dzierżawione. Dzierżawca - kłusownik zabija to jezioro przez , głuszeniu ryb prądem, stawianiu sieci, stawianiu tzw. "pupek", ciągnięciu sieci. Cały ten proceder trwa od zapadnięcia zmroku do 3 - 4 rano. Nazajutrz na "plaży" spowitej potwornym odorem można znaleźć mięso niepotrzebnych ryb, rybek, złapanych niedawno i tych które przebywały długo w sieciach rozkładając się. W ten weekend z soboty na niedziele cztery łodzie silnikowe nieustannie pracowały na jeziorze uprawiając opisany powyżej proceder. Populacja Sandacza i węgorza ginie w oczach. Szkoda , bo to piękny i głęboki zbiornik z przepiękną okolicą. Okoliczna ludność jest bezradna wobec tego procederu. W razie potrzeby mogę podać namiar na gospodarzy u których można się zatrzymać w razie potrzeby.

Proszę o interwencję,

Pozdrawiam
Marcin Markowski

http://mapa.szukacz.pl/
Schowaj teksty   

Powiązane z


RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy
Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Kominiarki strażackie Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.